středa 13. ledna 2016

Třipo střehy IV

Další z řady Třipo střehů.

Mt 25:40
Král odpoví a řekne jim: "Amen, pravím vám, cokoliv jste učinili jednomu z těchto mých nepatrných bratří, mně jste učinili."

To byl tak u mě na návštěvě jeden z mých nejlepších přátel, V. M. Je to jeden z mála lidí, se kterými se dokážu bavit i o věcech dotýkajících se samotné podstaty bytí. Řešili jsme spolu deprese, pocit viny, sebelásku a došlo i na výše uvedenou větu z Matoušova evangelia.

"Co když existují chvíle v životě, kdy zůstáváš tím posledním nepatrným ty sám?" Co když jsou okamžiky, kdy už musíš pomoci sobě? Třeba proto, abys mohl pomáhat i zítra. Když si vyděláš $40 za den a $20 spotřebuješ sám, kolik můžeš rozdat? Proč chceš rozdat všech $40?

...mně jste učinili (Zdroj: acunha1973 v licenci CC)

Určitě tento druh literatury znáte. Knížky, které se snaží poskytnout zaručené návody pro dosažení klidu, míru, pokoje a životního štěstí. Sám pro sebe si je označuji jako "Knihy instantních mouder" a beru je vždycky trošku s rezervou. Ne, že by obsahovaly špatné myšlenky, avšak velmi často zůstávají realitě všedního života více či méně vzdálené. Jedna je však výborná: "Cesta pokojného bojovníka" od Dana Millmana. Nemáte-li přečteno, zkuste.

Zkusili jste se někdy zamknout v pokoji a nechat plný průchod všem stresům, veškerému napětí, které si s sebou nosíte? Zkuste to! Zkuste skákat, křičet, tančit. Zkuste se válet po zemi, brečte, bušte pěstmi do matrace. Dělejte, co vás napadne, a nijak se nekontrolujte. Pak sebou švihněte na postel a jen sledujte, co se ve vás děje. Dost možná spatříte, že napětí ustupuje.

Žádné komentáře:

Okomentovat