neděle 7. prosince 2014

Via Italia 2014: Soundtrack

Při současném chladném a deštivém počasí mi jako balzám na duši působí vzpomínky na letní road-trip po Itálii, který jsem podnikl společně s Tomem a Ráďou. Zážitky naší cesty jsem se pokusil zachytit v sérii příspěvků, které naleznete zde. Slova však nestačí. Co dokáže lépe navodit atmosféru časů dávno minulých než poslech písniček, které byly s tou dobou nějakým způsobem spojeny? Cestovat v čase je mnohdy snazší než si umíme představit.

O několik songů z letošní Itálie bych se s vámi chtěl podělit. Nebudou všechny. V autě jsme tehdy strávili desítky hodin a naposlouchali (a nazpívali) toho opravdu hodně. Proto vám zde představím pouze ty nejspecifičtější a nejobskurnější. Podle jakého klíče jsem je vybíral? Nejdůležitější byl první dojem.

Tak se mi na seznam dostaly např. songy Hall of Fame od The Script ft. will.i.am nebo Teenage Dirtbag od Wheatus. Jejich refrén mě okamžitě přenesl několik stovek kilometrů daleko. Zase jsem seděl v Ráďově oktávce, která se řítila vstříc Itálii. Nebo zpátky? To už nevím.

Zdroj: TheScriptVEVO na YouTube

Zdroj: WheatusVEVO na YouTube

A pak tu jsou písničky, které si své místo zde zaslouží tak nějak samozřejmě. "Já jsem vlastně hrozně citový a nedovedu to překonat..." Proto zde musí být Aida od Tří sester, Aj tak jsme stále frajeri od Petera Nagyho a Na hotelu v Olomouci od dua Hapka & Horáček.

Zdroj: motorheadHans na YouTube

Zdroj: cuciny na YouTube

Zdroj: Michal Horáček na YouTube

Nám se to samozřejmě stát nemohlo. My jsme měli svého Lišáka a v Itálii nebyl s nedostatkem signálu nikde problém. Snad právě proto jsme si však oblíbili písničku GPS od Jananasu.

Zdroj: Jananaskanál na YouTube

Dále tady máme nějaké obskurnosti:). Následující songy byly v Itálii zpravidla doprovázeny našimi oscarovými hereckými výkony. Přiznávám, poslech Luneticů nebo Leoše Mareše chce opravdu hodně odvahy, navíc když záměrně vybírám snad ty nejhorší kousky. Avšak oba dva interpreti sem určitě patří. Zkuste si tu katarzi užít.

Zdroj: LuneticVEVO na YouTube

Zdroj: Vivisek11 na YouTube

Pokračujeme něčím normálnějším. Baby, baby od Amy Grant, Fallen Leaves od Billiho Talenta a Airplanes od B.o.B. ft. Hayley Williams of Paramore.

Zdroj: emimusic na YouTube

Zdroj: Atlantic Records na YouTube

Zdroj: Atlantic Records na YouTube

A na závěr, abyste si snad nemysleli, že jsme přece jen normální, přidávám Jaj ty kokot od Fanánka a Karel nese asi čaj od Jiřího Korna a Viléma Čoka. Myslím, že tím je soundtracku z Via Italia 2014 učiněno zadost.

Zdroj: CrasherRosa na YouTube

Zdroj: David S na YouTube

Žádné komentáře:

Okomentovat