úterý 17. června 2014

Beskydská stovka na kolech

Druhou akcí, jejíž původ lze vysledovat až k rozhovoru s P. P. v olomoucké Šantovce, byla Beskydská stovka alias Cyklák revival. Letní cykláky s partičkou kamárádů byly tradiční podniky. Na Rusavu 2009 navázaly Holčovice 2010 a Milovy 2011. Celé to pak uzavřela Prostřední Bečva v roce 2012. Tam už se bohužel projevilo, že tradiční členové mají poněkud odlišné představy o trávení dovolené a spousta z nich už není ochotna se týden topit ve vlastním potu a snášet příkoří od nemilosrdných sedel. Trochu mě to mrzelo, protože to bylo krásné a velmi specifické období, ale život už takový je. Něco skončí a uvolní tak místo něčemu novému. Rozhodl jsem se však, že krátká vzpomínka neuškodí, a naplánoval alespoň jednodenní výlet.

"Když už jenom jednodenní, tak aspoň pořádný hardcore!" řekl jsem si. Z pobytu na Prostřední Bečvě jsem si pamatoval, že z Pusteven vedou směrem ke Starým Hamrům, Bílé a dál až na Bumbálku docela fajn cyklostezky, kterých by bylo škoda nevyužít. Po počátečních logistických problémech se proto trasa vystříbřila do konečné podoby o délce bezmála 100 km:

Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm - Pustevny - Bařiny - Kociánka - Lhotská - Mezivodí - Hlavatá - Horní Bečva - Prostřední Bečva - Dolní Bečva - Rožnov pod Radhoštěm - Valašské Meziřící (viz mapa).

Mapa trasy (zdroj mapového podkladu: http://www.mapy.cz)

Nutno říct, že nás trasa v žádném případě nezklamala. Zejména v úseku Rožnov pod Radhoštěm - Mezivodí jsme si užili krásných cyklostezek vesměs s dobrým povrchem. Mákli jsme si do několika pořádných kopců, za což jsme však byli odměněni adekvátními sjezdy. Na několika stanovištích jsme doplnili energii, zejména na Horní Bečvě v restauraci hotelu Valaška jsme zariskovali, dali si jahodový pohár se šlehačkou a zapili to pivem. Žádné následky na našem zažívacím traktu to však nenechalo. Poslední kilometry jsme zvládli v poměrně rychlém tempu, avšak už značně unaveni. Dojezd do Valašského Meziřící byl tak akorát, dál by se mi už jet nechtělo.

Žádné komentáře:

Okomentovat