čtvrtek 10. dubna 2014

Co se stane, když se sejde několik lidí se stejnou vizí?

Mimo jiné může vzniknout i nový taneční klub. Teď ale vážně. Když jsem se cca před půl rokem bavil s H. S. o tom, že je taneční sport v Přerově nedoceněný, netušil jsem, že to vezme tak rychlý obrat. V tuto chvíli je mi proto velice milou povinností představit vám TO Sokol Přerov (na přesném názvu se ještě pracuje) jako nový subjekt na taneční mapě České republiky.

Nazval bych to realizačním týmem (Autor fotky: Vladimír Smékal)

Problémem tanečního sportu v Přerově byla jednoduchá věc. Dosud zde neexistoval člověk, který by měl všechny vlastnosti potřebné pro seriózní vedení tanečního klubu. Takový člověk musí být vysoce organizačně schopný, musí v sobě chovat hlubokou lásku k tanci a také velkou míru entuziasmu. Až teprve potom přichází na řadu vlastní tanečně-technické schopnosti. Jako nejklíčovější prvek se však jeví dostatek volného času. Jestliže má někdo stát osamoceně v čele tanečního klubu, tak je to full-time job. Bohužel není možné chodit do práce a vedle toho se v dostatečné míře věnovat vedení klubu. Dlouhodobě se to nedá udržet.

Vědomí této skutečnosti mimochodem stálo za tím, že jsem tuto svoji vizi, klíčící ve mně už od časného podzimu 2013, odložil na "až někdy". Moc dobře jsem věděl, že na to teď nemám, že to zkrátka vyžaduje příliš komplexní přístup, na který nemám čas. V inkriminovaném listopadovém rozhovoru s H. S. jsme proto došli k závěru, že by to bylo hrozně fajn, ale teď to nezní moc reálně. Co se však nestalo? Zjevně jsem nebyl jediný člověk v Přerově, který o něčem takovém uvažoval. Zpočátku se ke mně donesly pouze neurčité zmínky o tom, že se v přerovské sokolovně pod vedením L. P. něco formuje. L. P. samozřejmě už velmi dlouho znám, se sportovním tancem jsme začínali ve stejný čas ve stejném klubu. Zhruba před třemi týdny jsme se však konečně potkali u jednoho stolu a já měl tak nejlepší příležitost vyslechnout, za čím vlastně jde. Popravdě se vám příznám, naprosto mě šokovala totožnost našich představ a vizí. Když jsem se pak ještě dozvěděl, že se v projektu angažuje i H. S. a P. D., nebylo naprosto, co řešit. Nikdo z nás sám o sobě vlastnosti potřebné pro vedení klubu nemá, společně je však bez problému dáme dohromady. Nový taneční klub by jistě vzniknul i beze mě, nicméně chci u toho být a budu se snažit mu v rámci svých sil odstraňovat z cesty překážky a podílet se tak na naplnění naší společné vize.

Tanečnímu oddílu Sokol Přerov chci tímto popřát dlouhou a úspěšnou existenci a především schopnost přinášet všem členům a veřejnosti radost z krásného a úžasného sportu, kterým tanec bezesporu je.

1 komentář:

  1. :) Pěkně napsáno kámo, a mě osobně můžeš klidně jmenovitě (Svíťa)

    OdpovědětVymazat