čtvrtek 27. února 2014

Konec projektu JPetr Investisseur

Po krátkém váhání jsem se rozhodl, že projekt JPetr Investisseur zaříznu jako podsvinče. Vím, běžel pouze krátce, avšak na veškeré změny v situaci je třeba reagovat pružně a bez větších odkladů. Jaké změny tedy nastaly a proč to celé zavírám?

Důvody jsou dva, souvisí spolu a řekl bych, že jsou přibližně stejně závažné. První z nich je nedostatek času. Jak jste si jistě všimli, v posledním příspěvku jsem si prakticky diagnostikoval workoholismus. Pracuju teď na docela dost věcech. Kromě zaměstnání, doktorského studia a tradingu ještě závodně tančím. To si též vezme hodně času, někdy víc než by mi bylo milé, avšak zpravidla daleko míň než by moje partnerka považovala za adekvátní. Vedu také kurz společenského tance v Dřevohosticích u Přerova. Jo, a ještě hraju šachy, ale to už je úplná bokovka.

Ilustrační obrázek (Autor: Andrew Magill v licenci CC)

Když jsem přemýšlel nad tím, proč toho dělám tolik, napadlo mě, že to bude možná tím, že dosud nedokážu říct, která z těch činností si zaslouží moji plnou pozornost. Jinými slovy ještě nejsem úplně rozhodnutý, kam chci svůj život směřovat. Proto dělám tak nějak všechno, co mi příjde aspoň trochu smysluplné a doufám, že se to časem nějak vystříbří. Na druhou stranu nechci, aby tím příliš trpělo mé duševní zdraví. Z toho důvodu jsem se rozhodl jednu věc odstřihnout.

Druhý důvod k likvidaci blogu JPetr Investisseur je ten, že jsem zkrátka začal brát trading příliš vážně na to, abych o něm jen tak pisálkoval. V posledních dnech jsem opravdu hodně četl a díky tomu jsem v tradingu spatřil perspektivu, kterou nehodlám nechat plavat. Chápete správně, končím s projektem JPetr Investisseur, avšak ne s tradingem jako takovým. To vůbec ne. Právě naopak, chci se mu věnovat co nejintenzivněji, mohla by to totiž konečně být ta správná cesta. Potenciál v tom rozhodně je.

Skromný počet svých pravidelných čtenářů mohu ujistit, že Le Monde de JPetr v žádném případě nekončí. Sem hodlám přispívat i nadále a některá témata, která zde dost možná v budoucnu otevřu, by se spíš hodily na Investisseura, ale co už. Důležité je, že nic opravdu podstatného vás nemine.

Žádné komentáře:

Okomentovat