úterý 3. prosince 2013

Proč mě se*e Roman Vaněk

Kvituji s velikým povděkem, že se poslední dobou vyrojily streamové pořady i jiné informační kanály týkající se kvality potravin, služeb a vůbec všech představitelných a zakoupitelných statků. Vedle časopisu dTest a jeho bratra A DOST! je jedním z hlavních také one man show Romana Vaňka, Peklo na talíři. Na Peklo se vždy docela rád podívám. Náměty bývají zajímavé, odborné zpracování je také na vysoké úrovni, takže i informační hodnota je značná. Jen kdyby tam teda nebyl ten Vaněk.

OMG. Já přece vím, že je to erudovaný odborník na gastronomii. Taky vím, že má spoustu zkušeností i z jiných oborů. Pán Bůh mu stokrát oplať, že se svoje zkušeností taky snaží předávat dál, ať už výukou nebo právě tím řečeným pořadem. Vím, že je tzv. "na naší straně" a fakt si toho vážím. Přesto toho pána rozdýchávám velmi těžce. Proč jen musí každou druhou větu vypuštěnou do širých vod českého internetu uvozovat nějakou monstrózní konstrukcí typu "Kamarádi drazí" nebo snad dokonce "Kamarádi zlatí"? Proč mu někdo neřekne, jak děsivě slizce to zní? Možná, že tak mluví normálně i v soukromí. Nebo se tak v divácích snaží vyvolat dojem, že je jedním z nich a na správné straně barikády, což už mi příjde nadbytečné. Nemám tušení, proč to dělá a čeho tím chce dosáhnout. V mém případě pravidelně dosahuje pouze vyvolání velice intenzivního dávivého reflexu. A se*e mě to tím víc, čím víc si uvědomuji, že je ten pořad jinak fakt super.

Nedělám si iluze, že by tento text někdy četl, ale kdyby snad přece jen náhodou.. Poníženě prosím. Víc chilli a míň marcipánu do vašich pořadů. Chci si je užít, něco se dozvědět a hlavně nedostat cukrovku.

Peace on you, Roman Vaněk, stejnak mě ale se*eš (foto převzato z www.blesk.cz)

Žádné komentáře:

Okomentovat