čtvrtek 28. listopadu 2013

Módní nebe na taneční způsob

Co se týče pánského odívání v tanečním světě, jedovatých slin jsem už vypustil dost. Teď bych rád poukázal na tu hrstku statečných, kteří mají v tanečním pekle odvahu postavit se na stranu vkusu, dobra, pravdy a lásky. Vybíral jsem tentokrát sám a díky tomu byl celý proces značně jednodušší. Je mi totiž jasné, že bych před T.R. mnohé návrhy obhajoval dost těžko. Takto jsem si mohl volně listovat po webech a čekat až mi něco padne do oka.

Když je někdo borec, nepotřebuje to kolem sebe řvát na celé kolo svítivým a extravagantním kostýmem. Je to patrné na první pohled i v davu. Vilda Pařík to evidentně ví. Na soutěži v Otrokovicích měl na sobě decentní černou košili bez límce s výstřihem pouze (!!!) do spodní části hrudníku. Na té soutěži jsem byl, i na živo to vypadalo velice dobře a hlavně... Bylo to inspirující. Rád se dívám na taneční páry, u kterých si mohu říct: "Takhle bych chtěl taky vypadat." V tomto případě to beze všeho platí.

Autor: Jiří Jalovecký (www.jalysweb.cz)

Na dalším obrázku (vlevo) jsou úřadující mistři ČR v latině, Filip Karásek a Sabina Pišková. Filipův kostým by i v holé černé zcela jistě vypadal skvěle. Říkám to proto, že by spousta tanečníků zvolila místo normálního trika výstřih až po pupek nebo něco průhledného, což by celý dojem spolehlivě zabilo. Zde bych však chtěl vyzdvihnout právě originalitu zdobení. Taneční kostýmy se přizdobují nalepovacími kameny poměrně často, většinou však bývá zvykem je sázet náhodně, případně do jednoduchých geometrických obrazců. V nejlepším případě pak svým rozmístěním kopírují strukturu látky. Filipův drak je řešení neobvyklé a podle mě velmi originální. Palec nahoru.

Podobný model jako Filip zvolil také Robin Matějka na soutěži Cool Dance 2012. Ano, vidítě správně. To, co má pod košilí nejsou borat plavky, ale docela obyčejný vasil.

Autor: Michal Jeníček (www.majkluvsvet.cz)

Abych nezapomněl, vcelku pohodové jsou také roláky. Také zde není zdobení bezpodmínečně nutné, ale i v tomto případě se podařilo a k celé image sedí. Roláky však mají jedno nezanedbatelné úskalí. Aby v nich člověk vypadal dobře, musí mít poměrně značně nabušený hrudník, a to zejména z profilu. Vzdálenost mezi páteří a hrudní kostí musí být dostatečně velká. Takže například já, ač jsem nositelem véčka a mám o hodně širší ramena než pas, mám smůlu. Toto mi slušet nebude. Uvedená fotograife pochází z Mistrovství ČR v latině 2012 a je na ní zachycen Jan Musal a Jana Kukučová.

Autor: Michal Jeníček (www.majkluvsvet.cz)

Tramtadadá!! Vítězem mojí soukromé ankety se stává... Daniel Jurča alias James Bond latinsko-amerického světa.

Autor: Michal Jeníček (www.majkluvsvet.cz)

(místo pro potlesk!!)

Popravdě řečeno, za celou svou taneční kariéru jsem asi neviděl povedenější kousek. Asi jste si už všimli, že mám rád pánské kostýmy spíše decentnější. Tento křičí. Z plna hrdla křičí, kdo je v tom stádu přiteplených bu*íků na parketě skutečným mužem. Křičí a mě to nevadí. Jen tak dál, třeba se jednou dočkáme doby, kdy kostýmy takovéto úrovně budou vládnout. Snad se toho dožiju i já.

Žádné komentáře:

Okomentovat