neděle 6. října 2013

Prestižní, výběrový slučák

Tak jsme tu naši prestižní, výběrovou gymnazijní grupu dali po 5 letech zase dohromady. Po mém heroickém pořadatelském výkonu se včera v pivnici U Labutě v Přerově sešlo 19 skvělých a úžasných lidí. Sice jsem tam neviděl pár osob, které jsem doufal, že uvidím, ale zase přišli někteří jiní, které jsem ani nedoufal, že uvidím. Takže podtrženo, sečteno 19 lidí plus paní profesorka Š., vybranou společnost ještě umocňující. Všechny, jednoho vedle druhého, jsem strašně rád viděl. Jsou totiž nerozlučně spjati s jedním z nejlepších období v mém životě.

Karty byly rozdány, mohli jsme začít vzpomínat a bavit se o věcech přítomných i budoucích. A taky pít ve větším než malém množství, protože ještě nejsme tak staří, abychom si vystačili s teplým kakaem. V časných ranních hodinách jsme se přesunuli ještě na Ponorku a poté na Matrix, ale to už zbývali jen ti nejskalnější. Tak jako tak to však byla akce skvělá, aspoň podle mých měřítek a pokud se nic závažného nestane, bude cca za dva roky zase. Opět v mojí organizaci a doufám, že opět tak úspěšná.

Pro dokreslení situace a ověření, že jsme stále stejně mladí a krásní, sem dávám fotky, které mi poslala L. Č., za což jí tímto moc děkuji.


Proč jsem to vlastně, už podruhé, uspořádal a proč už teď vím, že se mi do toho bude chtít zase? Stojí to čas a energii a obojího se mi zrovna teď nedostává. Odpověď je jednoduchá a už jsem ji tady zmínil, jedno z nejlepších období v mém životě. Proč? V prvé řadě skvělý kolektiv inteligentních lidí. Nic srovnatelného jsem nikdy předtím a ani nikdy potom nezažil. Prožili jsme toho opravdu dost, několik ročníků Rajnochovic, Troják, moje osmnáctiny, chatku M. M. v Kostelci u Holešova, Home Alone Parties u A. D., Podzámeckou zahradu v Kroměříži, Majklov a Lagunu, kde se Grecza koupal, Maturiťák, kde se Grecza opět koupal, tentokrát v kašně na náměstí. A to zmiňuji pouze naše alkoholové dýchánky. Mohl bych pokračovat dál, co třeba Lyžák, Cyklák, Nonstop fotbalový zápas Sparta vs. Slavia, Stužkovací ples, školní výlety na Kopeček a do Práglu. Nebo taky hodiny tělocviku s oktávou, házení balónků, "šikana" Big Daddyho. Dalo by se pokračovat ještě dlouho.

Thea mě včera požádala, abych dal k dispozici její poznámky z akce Rajnochovice 2006. Myslím si, že je na to teď správná chvíle. Poznámky jsou skvěle napsané a dobře vystihují ducha doby. Veškeré postavy jsou však samozřejmě smyšlené a případná podobnost je čistě náhodná. Předem upozorňuji, že se nejedná o můj text, je to Thea ©, naskenovaný originál z roku 2006.

Poznámky jsou ke stažení ZDE. Heslo je příjmení naší třídní učitelky (s diakritikou, všechna písmena malá).3 komentáře:

  1. hezky :) bylo to super a moc rada jsem vas videla a slysela, ze jste vsichni spokojeni. takova vlna stesti, to se jen tak nevidi :)

    OdpovědětVymazat
  2. ctu si te report, haha, "Dan porad obiha chatu 2 pí"

    OdpovědětVymazat
  3. byla to radost včera s Vámi být ;)

    OdpovědětVymazat